Саксаганський район

Адміністративний район міста Кривий Ріг на північ від центра міста. Здебільшого розташований на лівому березі річки Саксагань. На півночі межує з Покровським районом; на сході — з Довгинцівським; на півдні — з Металургійним; на заході — з Центрально-Міським.
Саксаганський район утворений у рік 200-річчя Кривого Рогу - 13 листопада 1975 року Указом Верховної Ради Української РСР. До території району увійшли житлові масиви рудоуправлінь ім. Кірова та ім. Карла Лібкнехта, частина житлового масиву рудоуправління ім. Дзержинського, північна частина селища Довгинцеве та житловий масив по вулиці Дніпропетровське шосе.

Згодом частина території Саксаганського району увійшла до новоствореного Довгинцівського району міста. Урбаністичний поступ не залишає шансів згадкам про старосвітські часи, коли після ліквідації Запорізької Січі у цих краях з'являлися поміщицькі села та поселення колоністів, які згодом злилися з Кривим Рогом (як-от Диконка, – сучасний Артем).
На півночі сучасний район межує з Жовтневим районом, на сході – з Довгинцівським, на півдні – з Дзержинським та на заході – з Центрально-Міським. Саксаганський район став серцевиною Кривбасу.
Назву район дістав від річки Саксагань, обабіч якої він розташувався. Довжина цієї водної артерії, що звивистою стрічкою в'ється через територію району.
Неповторне його обличчя створюють «літаючі тарілки» станцій швидкісного трамваю, низка шахтних копрів, висотні мікрорайони, що межуються з колишніми рудничними селищами, корпуси лікарні на тисячу ліжок, трамвай, що їздить під землею, численні зелені куточки, сріблясті куполи Спасо-Преображенського собору.